High-quality bluetooth speaker
Stock: 40
Show details
Available, delivery time: Express
Our high-quality Bluetooth tower speaker is a powerful audio device that delivers an impressive audio experience. With a 3.7V battery and the Bluetooth name "CrisMa," you can enjoy your music wirelessly. The speaker offers versatile connectivity options, including AUX, USB, an SD card slot, and a built-in microphone. The built-in battery can be charged via a Micro-USB cable.
Product Highlights:
Powerful Audio Experience: The tower speaker provides impressive sound quality for you to fully enjoy your music.
Versatile Connectivity Options: With AUX, USB, and an SD card slot, you have various options for playing your music.
Built-In Microphone: Use the speaker for hands-free phone calls or voice assistants.
Rechargeable Battery: The built-in battery can be charged via a Micro-USB cable to provide hours of listening enjoyment.
Print option: Your logo will be laser-engraved on the rubberized top of the speaker to effectively showcase your brand.
General
| Product length | 162 mm |
|---|---|
| Product diameter | 135 mm |
| Material | Rubber, Plastic |
| Weight | 0.917 kg |
| capacity mAh | 1500 |
| Battery included | |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 85182100000 |
| Finishing types | Laser engraving |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L3) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 40 mm |
| Print area 1 height | 12 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 6 |
| Quantity small packaging | 6 |
- Keep the device away from extremely high and low temperatures, direct sunlight, water, moisture and liquids. Storage at -10 to +20°C.
- Working ambient temperature from 0 to 40°C.
- Do not use abrasive cleaning agents or sharp objects.
- Keep the appliance free from dust, fluff, etc.
- Keep out of the reach of children. Plastic bags, foils and other packaging materials can cause suffocation.
- Do not throw the appliance into a fire (risk of explosion)
- Do not attempt to dismantle the appliance.
- Repairs to electrical appliances should only be carried out by a qualified technician.
- DO NOT use the appliance when it is wet to avoid the risk of electric shock, explosion or self-harm.
- DO NOT use if the appliance has been dropped or damaged.
- In the event of smoke, unusual noises or excessive heat, move the power bank to a safe place outdoors.
- In the event of a fire, extinguish and cool with sufficient water and alert the fire brigade if in doubt.
- Lithium-ion batteries can continue to reignite for a long time after extinguishing.
- For this reason, store the extinguished battery / the extinguished device extinguished in a basin of water or another suitable container.