Highlighter flower
Stock: 27251
Show details
Available, delivery time: Standard
Product Highlights:
Highlighter Flower: The flower design adds a cheerful touch to your desk.
5 Colored Highlighters: With five different colors, you can emphasize and organize important information.
Print option: Your logo will be printed on the white area of the flower to effectively showcase your brand.
General
| Product length | 113 mm |
|---|---|
| Product width | 16 mm |
| Product height | 60 mm |
| Material | Plastic |
| Weight | 0.05 kg |
| Refill color | Blue |
| Refill type | Highlighter |
| Brand | MCollection |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 96082000000 |
| Finishing types | Digital printing, Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T3) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 35 mm |
| Print area 1 height | 20 mm |
| Printgroup 2 | Digital printing (DC1) |
| Print area 2 width | 40 mm |
| Print area 2 height | 20 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | no single packaging |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 300 |
| Quantity small packaging | 50 |