Highlighter
Stock: 1
Show details
Available, delivery time: Standard
Product Highlights:
Dual Color Option: The set includes one highlighter in neon yellow and one in neon pink to highlight different sections of text.
Easy Highlighting: The highlighters allow for easy and extended highlighting, making important information highly visible.
Print option: Your logo will be printed on the body of the highlighters to ensure that your brand is presented in an eye-catching manner.
General
| Product length | 140 mm |
|---|---|
| Product diameter | 10 mm |
| Material | Plastic |
| Weight | 0.01 kg |
| Refill color | Pink |
| Refill type | Highlighter |
| Brand | MCollection |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 96082000000 |
| Finishing types | Digital printing, Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T1) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 45 mm |
| Print area 1 height | 6 mm |
| Printgroup 2 | Digital printing (DC0) |
| Print area 2 width | 45 mm |
| Print area 2 height | 5 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | ploybag |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 1000 |
| Quantity small packaging | 100 |