Inearphones in a bomboo box
Stock: 1148
Show details
Available, delivery time: Standard
Our 4-in-1 charging cable made of durable nylon is the perfect solution to charge all your devices with just one cable.
Product Highlights:
4-in-1 Design: This cable features four different connectors, including USB, micro-USB, USB-C, and Lightning. This means you can charge various devices such as Android smartphones, iPhones, tablets, and other electronic devices with just one cable.
High-Quality Nylon: The cable is encased in durable nylon, ensuring durability and resistance to wear and tear.
Length: With a generous length of 120 cm, the cable provides ample room to charge your devices conveniently.
Print option: Your logo will be placed on the central plastic part of the cable, making it a personalized and effective promotional product.
General
| Product length | 75 mm |
|---|---|
| Product width | 47 mm |
| Product height | 32 mm |
| Material | Bamboo, Plastic |
| Weight | 0.134 kg |
| capacity mAh | 300 |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 85183000900 |
| Finishing types | Laser engraving |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L2) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 30 mm |
| Print area 1 height | 20 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 100 |
| Quantity small packaging | 50 |
- Keep the device away from extremely high and low temperatures, direct sunlight, water, moisture and liquids. Storage at -10 to +20°C.
- Working ambient temperature from 0 to 40°C.
- Do not use abrasive cleaning agents or sharp objects.
- Keep the appliance free from dust, fluff, etc.
- Keep out of the reach of children. Plastic bags, foils and other packaging materials can cause suffocation.
- Do not throw the appliance into a fire (risk of explosion)
- Do not attempt to dismantle the appliance.
- Repairs to electrical appliances should only be carried out by a qualified technician.
- DO NOT use the appliance when it is wet to avoid the risk of electric shock, explosion or self-harm.
- DO NOT use if the appliance has been dropped or damaged.
- In the event of smoke, unusual noises or excessive heat, move the power bank to a safe place outdoors.
- In the event of a fire, extinguish and cool with sufficient water and alert the fire brigade if in doubt.
- Lithium-ion batteries can continue to reignite for a long time after extinguishing.
- For this reason, store the extinguished battery / the extinguished device extinguished in a basin of water or another suitable container.