Kaleidoscope with christmas pattern
Stock: 3494
Show details
Available, delivery time: Standard
Kaleidoscope with a Christmas pattern that invites you to discover colorful designs. Each twist reveals new, fascinating shapes and colors. Your logo will be applied to the kaleidoscope using a label.
General
| Product length | 145 mm |
|---|---|
| Product diameter | 35 mm |
| Material | Plastic, Paper |
| Weight | 0.031 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 95030099900 |
| Finishing types | Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T2) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 25 mm |
| Print area 1 height | 30 mm |
Packaging
| Type of packaging | no single packaging |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 250 |
| Quantity small packaging | 50 |