Laptop backpack
Stock: 165
Show details
Available, delivery time: Standard
High-quality laptop backpack made of polyester with a spacious main compartment and laptop section, water-repellent zippers, trolley strap, padded shoulder straps, two side pockets, and color-coordinated accents. The flap closes magnetically. Your logo will be printed on the front of the bag.
General
| Product length | 310 mm |
|---|---|
| Product width | 170 mm |
| Product height | 440 mm |
| Material | Polyester |
| Weight | 0.95 kg |
| Volume | 20 L |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 42029291900 |
| Finishing types | Digital transfer, Screen printing transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing transfer (TT2) |
| Possible colors printgroup 1 | 5 |
| Print area 1 width | 150 mm |
| Print area 1 height | 100 mm |
| Printgroup 2 | Digital Transfer [51-200cm²] (DTF2) |
| Print area 2 width | 150 mm |
| Print area 2 height | 100 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | no single packaging |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 20 |
| Quantity small packaging | 20 |