Laptop backpack
Stock: 978
Show details
Available, delivery time: Standard
Backpack made of high-quality soft-touch PU. This backpack features two large main compartments, two side pockets, water-repellent front zippers, padded shoulder straps, as well as a laptop compartment and front pocket. Your logo will be printed on the front of the bag.
General
| Product length | 330 mm |
|---|---|
| Product width | 170 mm |
| Product height | 470 mm |
| Material | Polyurethan (PU) |
| Weight | 0.85 kg |
| Volume | 20 L |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 42029211000 |
| Finishing types | Screen printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing (S2) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 120 mm |
| Print area 1 height | 100 mm |
Packaging
| Type of packaging | no single packaging |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 20 |
| Quantity small packaging | 20 |