Laptop backpack
Stock: 946
Show details
Available, delivery time: Standard
High-quality laptop backpack made of soft-touch PU and faux leather. The backpack offers a spacious main compartment and laptop section, two side pockets, a front pocket with a hidden zipper, and a trolley strap. The flap closes magnetically. Your logo will be printed on the front of the bag.
General
| Product length | 300 mm |
|---|---|
| Product width | 210 mm |
| Product height | 450 mm |
| Material | Polyurethan (PU) |
| Weight | 0.85 kg |
| Volume | 20 L |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 42029211000 |
| Finishing types | Screen printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing (S2) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 120 mm |
| Print area 1 height | 100 mm |
Packaging
| Type of packaging | no single packaging |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 20 |
| Quantity small packaging | 20 |