Laptop tray with mousepad and mobile phone holder
Stock: 778
Show details
Available, delivery time: Express
Product Highlights:
Natural and Durable Design: The bamboo board adds a natural and appealing look to your workspace. Bamboo is also highly durable and sustainable.
Mousepad and Phone Holder: The integrated mousepad provides a smooth surface for your mouse, while the phone holder keeps your mobile device in optimal visibility and reach.
Improved Ergonomics: This laptop pad helps ensure the right working height for your laptop and can assist in reducing fatigue and discomfort during work.
Print option: Your logo will be laser-engraved onto the bamboo board, making this pad a personalized and effective promotional product.
General
| Product length | 520 mm |
|---|---|
| Product width | 290 mm |
| Product height | 75 mm |
| Material | Bamboo, Plastic |
| Weight | 2.1 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 44209099900 |
| Finishing types | Laser engraving |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L3) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 50 mm |
| Print area 1 height | 30 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 6 |
| Quantity small packaging | 6 |