Lunchbox with bamboo lid and clamp closure.
Stock: 1436
Show details
Available, delivery time: Express
Lunchbox with bamboo lid and clamp closure keeps meals securely sealed. With a capacity of 750 ml, it offers plenty of space for various meals. Your advertisement will be engraved on the bamboo lid.
General
| Product length | 195 mm |
|---|---|
| Product width | 109 mm |
| Product height | 72 mm |
| Material | Bamboo, polyprobylene (PP) |
| Weight | 0.283 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 39249000900 |
| Printgroup 1 | Laser engravement (L2) |
|---|---|
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 40 mm |
| Print area 1 height | 40 mm |
| Printgroup 2 | Pad printing (T3) |
| Print area 2 width | 30 mm |
| Print area 2 height | 30 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 4 |
Packaging
| Type of packaging | carton-/paper sleeve |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 30 |
| Quantity small packaging | 30 |