Memo holder in christmas tree design
Stock: 16809
Show details
Available, delivery time: Standard
Festively organized. The memo holder with a Christmas tree design brings both order and holiday spirit to any desk. A metal spring makes it a flexible highlight for all to-dos and notes. Your logo will be printed on the red section.
General
| Product height | 110 mm |
|---|---|
| Product diameter | 42 mm |
| Material | Wood, Metal |
| Weight | 0.03 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 95051090000 |
| Finishing types | Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T3) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 25 mm |
| Print area 1 height | 10 mm |
Packaging
| Type of packaging | ploybag |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 300 |
| Quantity small packaging | 300 |