Metal business card holder with cork surface
Stock: 3220
Show details
Available, delivery time: Express
Product Highlights:
High-quality material: the case is made of metal with a classy cork lid that offers a natural and stylish look.
Inner Lining: The brown satin inner lining protects your business cards and gives the case a premium look.
Magnetic Closure: The magnetic closure keeps your business cards secure and ensures they won't accidentally fall out.
Print option: Your logo is engraved on the lid of the case for a custom touch and brand presence.
General
| Product length | 93 mm |
|---|---|
| Product width | 61 mm |
| Product height | 13 mm |
| Material | Aluminium, Cork |
| Weight | 0.074 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 42023900900 |
| Finishing types | Laser engraving |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L2) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 50 mm |
| Print area 1 height | 20 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 100 |
| Quantity small packaging | 20 |