Metal business card holder
Stock: 4124
Show details
Available, delivery time: Standard
Product Highlights:
High-Quality Metal Case: The metal case protects your business cards from scratches, dirt, and other damage.
Elegant Design: The case is sleek and elegant, ideal for a professional appearance.
Capacity: The case can hold a sufficient number of business cards to ensure you are always well-prepared.
Flip Cover: The cover securely closes to protect the business cards and make them easily accessible.
Print option: The cover of the case provides ample space for a laser engraving to precisely showcase your logo.
General
| Product length | 94 mm |
|---|---|
| Product width | 58 mm |
| Product height | 7 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Weight | 0.059 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 73269098900 |
| Finishing types | Laser engraving |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L2) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 50 mm |
| Print area 1 height | 20 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 300 |
| Quantity small packaging | 25 |