Non-woven children's cooking set (apron + hat)
Stock: 8107
Show details
Available, delivery time: Standard
General
| Product length | 270 mm |
|---|---|
| Product width | 40 mm |
| Product height | 200 mm |
| Material | Polyester |
| Weight | 0.059 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 62101098000 |
| Finishing types | Screen printing, Digital transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing on cotton bags (ST) |
| Possible colors printgroup 1 | 7 |
| Print area 1 width | 200 mm |
| Print area 1 height | 150 mm |
| Printgroup 2 | Digital Transfer [201-500cm²] (DTF3) |
| Print area 2 width | 150 mm |
| Print area 2 height | 150 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton-/paper sleeve |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 200 |
| Quantity small packaging | 50 |