Non woven garment cover
Stock: 11544
Show details
Available, delivery time: Standard
General
| Product length | 605 mm |
|---|---|
| Product width | 3 mm |
| Product height | 1010 mm |
| Material | Polyester |
| Weight | 0.116 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 42029298900 |
| Finishing types | Screen printing, Digital transfer, Screen printing transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing (S1) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 200 mm |
| Print area 1 height | 200 mm |
| Printgroup 2 | Digital Transfer [201-500cm²] (DTF3) |
| Print area 2 width | 200 mm |
| Print area 2 height | 200 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | no single packaging |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 100 |
| Quantity small packaging | 25 |