Ornament Set of scratch paper
Stock: 19085
Show details
Available, delivery time: Standard
Ornament set featuring festive Christmas designs made of scratch paper with hanging loops. Thanks to the rainbow layer beneath the black surface, scratching reveals vibrant colors—letting creativity run wild. Includes six designs, scratch pen, and hanging loops. Your logo will be placed on the packaging.
General
| Product length | 145 mm |
|---|---|
| Product width | 3 mm |
| Product height | 145 mm |
| Material | Wood, Paper |
| Weight | 0.035 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 49030000009 |
| Finishing types | Label printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Label< 30cm² (ETN1) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 50 mm |
| Print area 1 height | 50 mm |
Packaging
| Type of packaging | ploybag |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 240 |
| Quantity small packaging | 240 |