Parking disc with ice scraper
Stock: 6874
Show details
Available, delivery time: Standard
Product Highlights:
Versatile Use: This parking disc is not only a useful companion for parking but also serves as an ice scraper and rubber lip in one. Ideal for winter and year-round use.
Efficient Ice Scraping: The integrated ice scraper allows for easy and efficient removal of ice and snow from your vehicle.
Rubber Lip for Windshield Cleaning: The rubber lip on the back is excellent for cleaning windows and ensures clear visibility.
Print option: The back of the parking disc offers ample space for your logo. This turns the parking disc into an effective promotional tool.
General
| Product length | 119 mm |
|---|---|
| Product width | 156 mm |
| Product height | 7 mm |
| Material | Plastic |
| Weight | 0.068 kg |
| Brand | MCollection |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 39269097900 |
| Finishing types | Digital printing, Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T4) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 70 mm |
| Print area 1 height | 100 mm |
| Printgroup 2 | Digital printing (DC2) |
| Print area 2 width | 70 mm |
| Print area 2 height | 100 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | ploybag |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 200 |
| Quantity small packaging | 50 |