Pencil with eraser in metallic colors
Stock: 93565
Show details
Available, delivery time: Standard
Pencil with eraser in metallic colors. The pencil comes pre-sharpened. Your logo will be placed on the pencil.
General
| Product length | 188 mm |
|---|---|
| Product diameter | 7 mm |
| Material | Rubber, Wood |
| Weight | 0.007 kg |
| Refill color | Graphite |
| Refill type | Pencil |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 96091010000 |
| Finishing types | Pad printing, Digital printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T1) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 40 mm |
| Print area 1 height | 5 mm |
| Printgroup 2 | Digital printing (DC0) |
| Print area 2 width | 60 mm |
| Print area 2 height | 4 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | no single packaging |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 2000 |
| Quantity small packaging | 100 |