Penpot with deskclock
Stock: 3539
Show details
Available, delivery time: Standard
Product Highlights:
Clock: The integrated clock always displays the current time.
Thermometer: You can easily read the room temperature.
Calendar: The calendar keeps you informed about the current date.
Alarm Clock: Set the alarm to ensure you don't miss important appointments.
Timer: Use the timer for various time measurements.
Birthday Reminder: This handy feature reminds you of important birthdays.
Bamboo Front: The bamboo front gives the pen holder a natural and appealing appearance.
Print option: Your logo will be printed on the bamboo front, turning the pen holder into a personalized and effective promotional product.
General
| Product length | 106 mm |
|---|---|
| Product width | 57 mm |
| Product height | 119 mm |
| Material | Acrylic, Plastic |
| Weight | 0.219 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 91051100000 |
| Finishing types | Laser engraving, Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T4) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 40 mm |
| Print area 1 height | 20 mm |
| Printgroup 2 | Laser engravement (L3) |
| Print area 2 width | 50 mm |
| Print area 2 height | 20 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 50 |
| Quantity small packaging | 25 |
- Protect the device from extremely high and low temperatures, direct sunlight, water, moisture and liquids
- Do not use abrasive cleaning agents or sharp objects. Do not attempt to repair or dismantle the appliance yourself.
- Keep the appliance free from dust, fluff, etc.
- Keep out of the reach of children.
- Do not throw the appliance into a fire (risk of explosion)
- Do not attempt to dismantle the appliance.
- Repairs to electrical appliances should only be carried out by a qualified electrician.
- DO NOT use the appliance when it is wet to avoid the risk of electric shock, explosion or self-harm.
- DO NOT use if the appliance has been dropped or damaged
- Do not crush or puncture the battery and do not immerse it in liquids.
- In the event of smoke, unusual noises or excessive heat, move the power bank to a safe place outdoors.
- In the event of a fire, extinguish and cool with sufficient water and, if in doubt, alert the fire brigade.
- Lithium-ion batteries can continue to reignite for a long time after extinguishing.
- For this reason, store the extinguished battery/device in a basin of water or other suitable container even after extinguishing.