Recycled aluminium ballpoint
Stock: 76508
Show details
Available, delivery time: Express
Ballpoint pen made of recycled aluminum with a matte finish and rose gold accents, equipped with a blue-writing large-capacity refill and a diamond-patterned grip zone. Your logo will be engraved to the right of the clip.
General
| Product length | 142 mm |
|---|---|
| Product height | 10 mm |
| Material | recycled aluminium |
| Weight | 0.016 kg |
| Refill color | Blue |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 96081092000 |
| Finishing types | Laser engraving |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L1) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 40 mm |
| Print area 1 height | 6 mm |
Packaging
| Type of packaging | ploybag |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 500 |
| Quantity small packaging | 50 |