Reflective gym bag
Stock: 8486
Show details
Available, delivery time: Standard
Gym bag made from 190T polyester. Particularly suitable for cyclists, joggers etc. thanks to the highly reflective material. We print your logo on one side.
General
| Product length | 350 mm |
|---|---|
| Product width | 3 mm |
| Product height | 435 mm |
| Material | Polyester |
| Weight | 0.051 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 42029291900 |
| Finishing types | Digital transfer, Screen printing, Screen printing transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing (S1) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 200 mm |
| Print area 1 height | 200 mm |
| Printgroup 2 | Screen printing transfer (TT2) |
| Print area 2 width | 200 mm |
| Print area 2 height | 150 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 5 |
Packaging
| Type of packaging | no single packaging |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 250 |
| Quantity small packaging | 25 |