Savings box in globe shape
Stock: 5608
Show details
Available, delivery time: Standard
Product Highlights:
Spinning Globe: The spinning globe on the piggy bank encourages dreaming about future travel destinations.
Practical Savings: The piggy bank serves not only as a decorative item but also as a means to save money for upcoming adventures.
Print option: Your logo will be digitally and multicolored printed on the label to ensure your brand is prominently displayed.
General
| Product length | 160 mm |
|---|---|
| Product diameter | 100 mm |
| Material | Plastic |
| Weight | 0.15 kg |
| Brand | MCollection |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 39269097900 |
| Finishing types | Label printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Label< 30cm² (ETN1) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 40 mm |
| Print area 1 height | 18 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 50 |
| Quantity small packaging | 50 |