Silicone bag for smartphone
Stock: 2768
Show details
Available, delivery time: Standard
Small but Clear: Our Silicone Pouch with Built-in Magnifier – Your Ad Always in Sight! Our silicone pouch with a built-in magnifier is not only practical but also an effective advertising opportunity.
Product Highlights:
Integrated Magnifier: The silicone pouch includes a built-in magnifier with a +2.00 strength, making reading fine print a breeze.
Universal Fit: The pouch easily sticks to smartphones and can be used on various devices.
Compact Design: The slim and lightweight design of the pouch makes it perfect for on-the-go, ensuring you always have your magnifier handy.
Print option: Your logo will be printed on the pouch to ensure that your brand is visible with every use.
General
| Product length | 95 mm |
|---|---|
| Product width | 5 mm |
| Product height | 45 mm |
| Material | Silicone |
| Weight | 0.015 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 90049010000 |
| Finishing types | Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T4) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 30 mm |
| Print area 1 height | 20 mm |
Packaging
| Type of packaging | ploybag |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 500 |
| Quantity small packaging | 50 |