Stainless steel drinking bottle
Stock: 9948
Show details
Available, delivery time: Express
Double-walled stainless steel drinking bottle with leak-proof screw cap. The vacuum insulation keeps drinks hot or cold for a long time. We will engrave your logo on the bottle.
General
| Product height | 212 mm |
|---|---|
| Product diameter | 79 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Weight | 0.395 kg |
| Volume | 0.6 L |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 96170000000 |
| Finishing types | Laser engraving |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L3) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 40 mm |
| Print area 1 height | 40 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 20 |
| Quantity small packaging | 20 |