Steel tape measure with plastic housing 5m
Stock: 5639
Show details
Available, delivery time: Standard
General
| Product length | 60 mm |
|---|---|
| Product width | 36 mm |
| Product height | 60 mm |
| Material | Stainless Steel, plastic (ABS), Nylon |
| Weight | 0.207 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 90178010000 |
| Finishing types | Doming, Digital printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Digital printing (DC1) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 30 mm |
| Print area 1 height | 30 mm |
| Printgroup 2 | Doming (DO) |
| Print area 2 width | 40 mm |
| Print area 2 height | 40 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 60 |
| Quantity small packaging | 60 |