Sticky marker and sticky note book in a cork envelope
Stock: 9199
Show details
Available, delivery time: Standard
Product Highlights:
Eco-Friendly Cork Cover: The cork cover is sustainable and gives the notebook a natural and modern appearance.
Various Sticky Markers: The 5 different-colored sticky markers make it easy to highlight and organize important information.
Sticky Notes and Notepad: The yellow sticky notes and the 200-page notepad provide ample space for notes and messages.
Print option: Your logo will be printed on the notebook's cover to effectively showcase your brand.
General
| Product length | 80 mm |
|---|---|
| Product width | 18 mm |
| Product height | 105 mm |
| Material | Cork, Paper |
| Weight | 0.109 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 48201030000 |
| Finishing types | Digital transfer, Screen printing transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing transfer (TT1) |
| Possible colors printgroup 1 | 5 |
| Print area 1 width | 50 mm |
| Print area 1 height | 50 mm |
| Printgroup 2 | Digital transfer [>50cm²] (DTF1) |
| Print area 2 width | 50 mm |
| Print area 2 height | 50 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton-/paper sleeve |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 100 |
| Quantity small packaging | 50 |