Sticky note set
Stock: 508
Show details
Available, delivery time: Standard
Product Highlights:
Sticky Markers and Sticky Notes: The set includes sticky markers in various colors and sticky notes for highlighting important information and leaving notes.
White Hardcover: The hardcover protects the sticky markers and sticky notes, keeping your desk organized.
Convenient Size: The set is compact and easy to carry, so you can take it with you anywhere.
Print option: Your logo will be placed on the cover of the hardcover to effectively showcase your brand.
General
| Product length | 85 mm |
|---|---|
| Product width | 100 mm |
| Product height | 20 mm |
| Material | Paper |
| Weight | 0.098 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 48201030000 |
| Finishing types | Label printing, Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T3) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 50 mm |
| Print area 1 height | 40 mm |
| Printgroup 2 | Label < 30cm² (ETN2) |
| Print area 2 width | 90 mm |
| Print area 2 height | 60 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton-/paper sleeve |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 100 |
| Quantity small packaging | 50 |