Twist USB Stick with light wood cover
Stock: 1628
Show details
Available, delivery time: Standard
General
| Product length | 57 mm |
|---|---|
| Product width | 20 mm |
| Product height | 10 mm |
| Material | Wood, Metal |
| Weight | 0.019 kg |
| Storage Capacity | 4 |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 85235110000 |
| Finishing types | Laser engraving, Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L2) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 12 mm |
| Print area 1 height | 27 mm |
| Printgroup 2 | Pad printing (T3) |
| Print area 2 width | 12 mm |
| Print area 2 height | 27 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 4 |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 1000 |
| Quantity small packaging | 1000 |
- Attention! USB sticks, caps and packaging are small parts - choking hazard! Keep out of the reach of children at all times!
- Please do not expose the USB stick to moisture or extreme temperatures
- Avoid knocks and do not apply pressure or other force to the item
- Do not use the stick on insecure computers/networks
- Create regular data backups and always disconnect the USB stick properly from the system before removing it to prevent data loss