Wireless charging desk pad
Stock: 8688
Show details
Available, delivery time: Express
Product Highlights:
Organize and Charge: The desk organizer helps you keep your desk clean and tidy while wirelessly charging your smartphone.
Smartphone Holder: The holder allows you to place your smartphone in an upright position, making it easy to keep in view.
Wireless Charger: The integrated wireless charger enables convenient charging of compatible smartphones.
Storage Compartment: The spacious storage compartment provides space for pens, paper clips, and other office supplies.
USB Charging Cable Included: The included USB charging cable allows you to charge the organizer and your devices.
Print option: Your logo will be laser-engraved on the bamboo board to effectively showcase your brand.
General
| Product length | 255 mm |
|---|---|
| Product width | 135 mm |
| Product height | 18 mm |
| Material | Bamboo |
| Weight | 0.272 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 85044095900 |
| Finishing types | Laser engraving |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L3) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 50 mm |
| Print area 1 height | 30 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 25 |
| Quantity small packaging | 25 |
- Keep the device away from extremely high and low temperatures, direct sunlight, water, moisture and liquids. Storage at -10 to +20°C.
- Working ambient temperature from 0 to 40°C.
- Do not use abrasive cleaning agents or sharp objects.
- Keep the appliance free from dust, fluff, etc.
- Keep out of the reach of children. Plastic bags, foils and other packaging materials can cause suffocation.
- Do not throw the appliance into a fire (risk of explosion)
- Do not attempt to dismantle the appliance.
- Repairs to electrical appliances should only be carried out by a qualified technician.
- DO NOT use the appliance when it is wet to avoid the risk of electric shock, explosion or self-harm.
- DO NOT use if the appliance has been dropped or damaged.
- In the event of smoke, unusual noises or excessive heat, move the power bank to a safe place outdoors.
- In the event of a fire, extinguish and cool with sufficient water and alert the fire brigade if in doubt.
- Lithium-ion batteries can continue to reignite for a long time after extinguishing.
- For this reason, store the extinguished battery / the extinguished device extinguished in a basin of water or another suitable container.