Wooden wall clock
Stock: 572
Show details
Available, delivery time: Standard
Product Highlights:
Natural Wood Design: The wooden casing and raised wooden numbers give the clock a warm and natural look that complements various interior styles.
Precise Timekeeping: The clock features precise timekeeping, ensuring it always displays the accurate time.
Print option: Your logo will be printed on the clock, making it a unique and personalized gift or promotional item.
General
| Product width | 30 mm |
|---|---|
| Product diameter | 315 mm |
| Material | Wood |
| Weight | 0.81 kg |
| Battery type | UM3 |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 91031000000 |
| Finishing types | Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T4) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 50 mm |
| Print area 1 height | 40 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 10 |
| Quantity small packaging | 5 |
- Article is designed for private use.
- Protect from shocks and strong vibrations
- Protect from moisture and wetness
- Remove the battery when not in use or in storage
- Remove used batteries immediately and dispose of them in accordance with regulations
- Do not carry out any repairs to the product yourself, but return it to a specialist workshop
- Improper use and modifications to the product can lead to defects