XXL Baumwolltasche 140gsm
Stock: 533
Show details
Available, delivery time: Standard
XXL Einkaufstasche aus 140 gsm Baumwolle, großer Bodenfalte und zwei langen Henkeln. Sie bietet viel Platz für Einkäufe, als Strandtasche und vielem mehr. Ihre Werbung drucken wir auf eine Seite.
General
| Product length | 550 mm |
|---|---|
| Product width | 190 mm |
| Product height | 400 mm |
| Material | Cotton |
| Weight | 0.14 kg |
| Country of origin | Indien |
| Customs tariff number | 42029298900 |
| Finishing types | Screen printing, Digital printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing on cotton bags (ST) |
| Possible colors printgroup 1 | 7 |
| Print area 1 width | 380 mm |
| Print area 1 height | 250 mm |
| Printgroup 2 | Digital Transfer [201-500cm²] (DTF3) |
| Print area 2 width | 250 mm |
| Print area 2 height | 200 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | no single packaging |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 100 |
| Quantity small packaging | 100 |