bamboo pencil case with analogue clock
Stock: 3124
Show details
Available, delivery time: Standard
Product Highlights:
Elegant Design: The aluminum desk clock adds a modern and stylish look to your desk.
Swiveling: The clock can be swiveled to adjust the viewing angle and make it easier to read the time.
Bamboo Base: The natural bamboo base adds a touch of nature and sustainability.
Pen Holder: The integrated pen holder helps keep your desk organized.
Print option: Your logo will be placed on the base of the desk clock to ensure that your brand is prominently visible.
General
| Product length | 176 mm |
|---|---|
| Product width | 76 mm |
| Product height | 110 mm |
| Material | Aluminium, Bamboo |
| Weight | 0.425 kg |
| Battery type | UM3 |
| Brand | MCollection |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 91031000000 |
| Finishing types | Laser engraving, Screen printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing (S1) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 50 mm |
| Print area 1 height | 50 mm |
| Printgroup 2 | Laser engravement (L3) |
| Print area 2 width | 50 mm |
| Print area 2 height | 50 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 40 |
| Quantity small packaging | 20 |
- Article is designed for private use.
- Protect from shocks and strong vibrations
- Protect from moisture and wetness
- Remove the battery when not in use or in storage
- Remove used batteries immediately and dispose of them in accordance with regulations
- Do not carry out any repairs to the product yourself, but return it to a specialist workshop
- Improper use and modifications to the product can lead to defects