Ferraghini zonnebril
Voorraad: 3010
Details tonen
Beschikbaar, levertijd: Standard
Algemeen
| Lengte product | 145 mm |
|---|---|
| Breedte artikel | 150 mm |
| Hoogte product | 47 mm |
| Materiaal | Acryl, Kunststoff, Metall |
| Gewicht | 0,073 kg |
| Merk | Ferraghini |
| Land van herkomst | China |
| Statistieknummer | 90041091000 |
Druk
| Soorten bedrukking | tampondruk |
|---|---|
| Drukgroep 1 | Druk (T3) |
| Aantal mogelijke kleuren drukgroep 1 | 4 |
| Breedte printpositie 1 | 35 |
| Hoogte drukpositie 1 | 10 |
Verpakking
| Type verpakking | Beutel/Tasche |
|---|---|
| Hoeveelheid grootverpakking | 300 |
| Hoeveelheid kleinverpakking | 10 |
- These sunglasses bear the CE mark and therefore fulfil the requirements of Regulation (EU) 2016/425 and the EN ISO 12312-1:2013 standard.
- 100% UV protection / filter category 3 (see filter table)
- Care: Clean with mild soapy water and dry with a soft cloth.
- Do not use acetone.
- Do not use harsh cleaning agents.
- Store in an opaque protective cover at room temperature.
- Caution! Not suitable for use in solariums.
- Do not look directly into the sun.
- Do not use sunglasses for driving at dusk or at night.
- Do not use as eye protection.
- Do not use frosted or damaged glasses.