Parasol in a transparent bag
Stock: 95
Show details
Available, delivery time: Standard
Our continuously adjustable beach umbrella made of polyester is the perfect solution to provide a shady spot on sunny days. This umbrella not only offers sun protection but also provides an excellent opportunity to showcase your brand at the beach or outdoors.
Product Highlights:
Continuously Adjustable: This beach umbrella can be continuously adjusted to provide the desired shaded area.
High-Quality Polyester: The canopy made of high-quality polyester offers reliable sun protection.
Shady Spot: With this umbrella, you can offer your customers and guests a shady spot on sunny days.
Print option: Your logo will be printed in the center at the bottom of one segment of the umbrella to ensure your brand is prominently displayed.
General
| Product length | 1700 mm |
|---|---|
| Product diameter | 1350 mm |
| Material | Polyester |
| Weight | 0.745 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 66011000000 |
| Finishing types | Screen printing, Screen printing transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing (S2) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 200 mm |
| Print area 1 height | 200 mm |
| Printgroup 2 | Screen printing transfer (TT3) |
| Print area 2 width | 150 mm |
| Print area 2 height | 100 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 5 |
Packaging
| Type of packaging | ploybag |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 20 |
| Quantity small packaging | 10 |