Extendable charging cable with 3 plugs
Stock: 8573
Show details
Available, delivery time: Standard
Product Highlights:
Versatile Connectors: The cable is equipped with a USB connector and connectors for iOS devices, C-Type devices, and Micro-USB devices.
Retractable Design: The cable can be extended to the desired length, providing flexibility and tidiness.
High-Quality Plastic Housing: The housing protects the cable and connectors from damage and wear.
Lightweight and Portable: The cable is compact and lightweight, making it ideal for on-the-go use.
Print option: Your logo will be printed on the free white area of the housing to effectively showcase your brand.
General
| Product length | 120 mm |
|---|---|
| Product width | 40 mm |
| Product height | 18 mm |
| Material | Plastic |
| Weight | 0.043 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 85444290900 |
| Finishing types | Digital printing, Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T3) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 30 mm |
| Print area 1 height | 30 mm |
| Printgroup 2 | Digital printing (DC1) |
| Print area 2 width | 30 mm |
| Print area 2 height | 30 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 200 |
| Quantity small packaging | 100 |
- Caution! USB cable contains small parts - choking hazard! Keep out of the reach of children at all times!
- Please do not expose the item to moisture or extreme temperatures.
- Only use a damp cloth for external cleaning.
- Avoid knocks and do not apply force to the product.
- Only use the cable for suitable devices.