Mobile phone holder Cross
Stock: 1692
Show details
Available, delivery time: Standard
Universal mobile phone holder made of bendable metal with protective silicone covering. It can be fixed to the socket during charging and shows your logo even when the smartphone/mobile phone is in the holding. We will print your logo (only 1-C in black or white) directly on the holder.
General
| Product length | 150 mm |
|---|---|
| Product width | 4 mm |
| Product height | 220 mm |
| Material | Silicone |
| Weight | 0.098 kg |
| Brand | MCollection |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 39269097900 |
| Finishing types | Laser engraving, Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T4) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 35 mm |
| Print area 1 height | 22 mm |
| Printgroup 2 | Laser engravement (L3) |
| Print area 2 width | 35 mm |
| Print area 2 height | 22 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | ploybag |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 160 |
| Quantity small packaging | 40 |