Wall clock with silver frame and click system
Stock: 550
Show details
Available, delivery time: Standard
Product Highlights:
Modern Design: The wall clock features a contemporary and stylish design that complements various settings.
Refined Click System: The click system simplifies the removal of the plaque, where your logo is printed, and its subsequent reinsertion into the clock.
Print option: Your logo will be printed on the removable plaque to prominently showcase your brand.
General
| Product length | 45 mm |
|---|---|
| Product diameter | 330 mm |
| Material | Plastic |
| Weight | 1.001 kg |
| Battery type | AA |
| Brand | CrisMa |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 91052100000 |
| Finishing types | Digital printing, Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T4) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 80 mm |
| Print area 1 height | 40 mm |
| Printgroup 2 | Digital printing (DC1) |
| Print area 2 width | 80 mm |
| Print area 2 height | 40 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 10 |
| Quantity small packaging | 5 |
- Article is designed for private use.
- Protect from shocks and strong vibrations
- Protect from moisture and wetness
- Remove the battery when not in use or in storage
- Remove used batteries immediately and dispose of them in accordance with regulations
- Do not carry out any repairs to the product yourself, but return it to a specialist workshop
- Improper use and modifications to the product can lead to defects