DIN A5 notebook with integrated LED light and powerbank
Stock: 31
Show details
Available, delivery time: Express
Product Highlights:
Integrated Power Bank: The 4,000 mAh power bank allows you to charge your mobile devices on the go.
Various Pockets: The notepad includes ample space for documents, business cards, and other important materials.
Pen Loop: The pen loop ensures you always have a pen at hand.
Phone Holder: The integrated phone holder allows you to keep your mobile device in an upright position during work.
USB Charging Cable: A USB charging cable is included to easily charge your devices.
Print option: The rubberized magnetic closure features an embedded LED light that can illuminate in the color of your choice, effectively showcasing your logo.
General
| Product length | 163 mm |
|---|---|
| Product width | 30 mm |
| Product height | 225 mm |
| Material | Polyester |
| Weight | 0.618 kg |
| capacity mAh | 4000 |
| Brand | MCollection |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 63079098990 |
| Finishing types | Digital transfer, Laser engraving, Screen printing transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L3) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 30 mm |
| Print area 1 height | 20 mm |
| Printgroup 2 | Screen printing transfer (TT1) |
| Print area 2 width | 100 mm |
| Print area 2 height | 100 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 5 |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 20 |
| Quantity small packaging | 20 |
- Protect the device from extremely high and low temperatures, direct sunlight, water, moisture and liquids
- Do not use abrasive cleaning agents or sharp objects. Do not attempt to repair or dismantle the appliance yourself.
- Keep the appliance free from dust, fluff, etc.
- Keep out of the reach of children.
- Do not throw the appliance into a fire (risk of explosion)
- Do not attempt to dismantle the appliance.
- Repairs to electrical appliances should only be carried out by a qualified electrician.
- DO NOT use the appliance when it is wet to avoid the risk of electric shock, explosion or self-harm.
- DO NOT use if the appliance has been dropped or damaged
- Do not crush or puncture the battery and do not immerse it in liquids.
- In the event of smoke, unusual noises or excessive heat, move the power bank to a safe place outdoors.
- In the event of a fire, extinguish and cool with sufficient water and, if in doubt, alert the fire brigade.
- Lithium-ion batteries can continue to reignite for a long time after extinguishing.
- For this reason, store the extinguished battery/device in a basin of water or other suitable container even after extinguishing.