Fidget toy
Stock: 208
Show details
Available, delivery time: Express
Introducing our Silicone Fidget Pad, not only an entertaining stress-relief tool but also featuring a personalized touch. Your logo will be engraved in the center of the Fidget Pad, ensuring that your brand is prominently visible with each use.
Product Highlights:
Stress Relief and Relaxation: The Fidget Pad is a great way to relieve stress and relax, whether in the office, at home, or on the go.
High-Quality Silicone: The pad is made from high-quality silicone, providing a comfortable feel in the hand and ensuring durability.
Print option: Your logo will be engraved in the center of the Fidget Pad, ensuring that your brand is well-visible with each use.
General
| Product length | 126 mm |
|---|---|
| Product width | 126 mm |
| Product height | 14 mm |
| Material | Silicone |
| Weight | 0.082 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 95030099900 |
| Finishing types | Laser engraving |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L2) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 34 mm |
| Print area 1 height | 34 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 200 |
| Quantity small packaging | 100 |
Alternative Artikel