Wireless bluetooth speaker
Stock: 4822
Show details
Available, delivery time: Standard
Our Mini Bluetooth Speaker is not only compact and portable but also offers wireless music playback with a range of up to 10 meters. With a USB port for charging, a quick charging time of about 2 hours, and a runtime of up to 1.5 hours, this speaker is a practical and versatile gadget.
Product Highlights:
Compact Design: The Mini Bluetooth Speaker is handy and lightweight, making it ideal for on-the-go use or at home.
Wireless Connectivity: With a range of up to 10 meters, you can wirelessly stream your music from your smartphone or tablet.
Fast Charging: The speaker features a USB port for charging and takes only about 2 hours to fully charge.
Long Runtime: With a full charge, the speaker provides a runtime of up to 1.5 hours to enjoy your music to the fullest.
Print option: Your logo is laser-engraved on the speaker to give your brand an eye-catching presentation.
General
| Product length | 51 mm |
|---|---|
| Product diameter | 60 mm |
| Material | Metal |
| Weight | 0.252 kg |
| capacity mAh | 520 |
| Battery included | |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 85182100000 |
| Finishing types | Laser engraving |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L3) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 30 mm |
| Print area 1 height | 20 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 50 |
| Quantity small packaging | 25 |
- Keep the device away from extremely high and low temperatures, direct sunlight, water, moisture and liquids. Storage at -10 to +20°C.
- Working ambient temperature from 0 to 40°C.
- Do not use abrasive cleaning agents or sharp objects.
- Keep the appliance free from dust, fluff, etc.
- Keep out of the reach of children. Plastic bags, foils and other packaging materials can cause suffocation.
- Do not throw the appliance into a fire (risk of explosion)
- Do not attempt to dismantle the appliance.
- Repairs to electrical appliances should only be carried out by a qualified technician.
- DO NOT use the appliance when it is wet to avoid the risk of electric shock, explosion or self-harm.
- DO NOT use if the appliance has been dropped or damaged.
- In the event of smoke, unusual noises or excessive heat, move the power bank to a safe place outdoors.
- In the event of a fire, extinguish and cool with sufficient water and alert the fire brigade if in doubt.
- Lithium-ion batteries can continue to reignite for a long time after extinguishing.
- For this reason, store the extinguished battery / the extinguished device extinguished in a basin of water or another suitable container.